Sakarya Web Tasarım - Adapazarı Web Tasarım
Telefon
Whatsapp

Lokal SEO Nedir?

Lokal SEO Nedir?
lokal-seo-nedir

Ticari bir web sitesi sahibi iseniz müşterilerinize ulaşmak için en kestirme yollardan birisi lokal SEO çalışmaları yapmak olacaktır. Peki bu kavram ne anlama gelmektedir? işte sizlere yazımızda bu kavram hakkında bilgilendirmelerde bulunarak hizmetlerimiz hakkında da sizleri aydınlatacağız. 

Lokal SEO Nedir?

Lokal yani yerel SEO çalışmalarında maksat tüm internet kullanıcılarına değil spesifik internet kullanıcılarına ulaşmaktır. Bu kapsamda örnek olarak verecek olursak sadece Ankara içerisinde hizmet veren ve bunun dışına da çıkmayı düşünmeyen bir kırtasiye düşünelim. Bu kırtasiye için İstanbul’dakilere ya da başka şehirdekilere ulaşmak yersiz ve gereksizdir. Bunun için kendisine en yakın olan kimselere ulaşması daha mantıklı olacaktır. Bunu gerçekleştirmenin ise birkaç yolu bulunmaktadır. işte onlardan birkaçını sizler için yazımızda bir araya topladık.Anahtar Kelime Kullanımı

İlk olarak dikkat edilmesi gereken hususların başında anahtar kelime kullanımı gelmektedir. Bu kapsamda kırtasiye örneğinden devam edecek olursak bu kişinin “kırtasiye malzemeleri” şeklinde bir anahtar kelime kullanmak yerine “kırtasiye malzemeleri Ankara” ve hatta daha da özele indirgeyerek “Kırtasiye malzemeleri Keçiören” gibi anahtar kelimeler kullanması müşterilerine ulaşmayı daha da kolaylaştıracaktır. Bunlara da kuyruklu anahtar kelime denildiğini de belirtelim.

Google AdWords Reklamları

Bir diğer husus ise reklamlar ile alakalıdır. Bu kapsamda eğer reklam verilecekse bu reklamların sadece belirli bölgedeki kimselere görünmesini sağlamak daha mantıklı olacaktır. somut örnekte olduğu üzere sadece Ankara veya Keçiören gibi yerlerden giren kimselere bu reklamların çıkması oldukça makul ve mantıklı olacaktır. 

Bunun gibi daha fazla teknik konular ile alakalı eğer hizmet almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız sizlere en kısa süre içerisinde sonuç garantili hizmet sunmaktadır. Böylelikle işletmenizin gelirinin de artacağını doğal olarak söyleyebiliriz. 

Whatsapp