Sakarya Web Tasarım - Adapazarı Web Tasarım
Telefon
Whatsapp

Sakarya Marka Tescil

Sakarya Marka Tescil
sakarya-marka-tescil

Bir işletmenin mallarını ya da hizmetlerini diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayıran tek faktör markadır. Bu nedenle ürün ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerin markalaşma hedefine ulaşması gerekir. Ancak markanın resmiyet kazanması için marka tescili işleminin de gerçekleştirilmesi gerekir.


İşte bu noktada devreye giren ekibimiz marka tescil işleminizi ilgili kurallar çerçevesinde gerçekleştirerek tamamlamaktadır. Marka tescil işlemine isimler, sloganlar, şekiller, sayılar ve grafikler kısacası tüm işaretler konu olabilmektedir. Ancak önemli bir kriterin göz ardı edilmemesi gerekir. O da “farklılık” ya da bir başka deyişle “ayırt edicilik” özelliğidir.

Marka tescili işlemi Türk Patent Enstitüsü tarafından gerçekleştirilir. Ancak başvuru ile işlemin tamamlanması arasında 1 yıllık bir süreç geçebilir. Türk Patent Enstitüsü tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra başvurunun kabulüne dair resmi bir yazı eşliğinde bildirim yapılır. Bu bildirim başvuru sahibine ya da vekiline iletilir. Başvurunun kabulüne dair yazılı bildirim eşliğinde tescil koruması da başlar.

Marka başvurusu işlemi başvuru sahibi ya da vekil olarak tayin ettiği şahıs tarafından gerçekleştirilebilir. Hem gerçek kişiler hem de tüzel kişiler ( şirket, kurum, firma vs.) marka başvurusunda bulunabilir. Başvuru şahsi olarak ya da online olarak yapılabilir. Ancak bazı evrakların başvuru öncesinde hazırlanması, eksiksiz ve hatasız bir şekilde Türk Patent Enstitüsü’ne sunulması gerekir. Başvuru için gereken evraklar tüzel kişi, gerçek kişi ayrımına göre değişmektedir.

Marka Tescili Nedir gibi merak ettiğiniz tüm sorularınızı Marka Uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Whatsapp