Sakarya Web Tasarım - Adapazarı Web Tasarım
Telefon
Whatsapp

DÜNYANIN EN İYİ 5 VERİ KURTARMA PROGRAMI

DÜNYANIN EN İYİ 5 VERİ KURTARMA PROGRAMI
dunyanin-en-iyi-5-veri-kurtarma-programi

Veri güvenliğinin önemi gün geçtikçe artmaya devam ederken, diğer bir taraftan da gereksiz görüldüğü için ya da yanlışlıkla silinen verilerin geri getirilmesini sağlayan programların kullanımı da artmaya devam ediyor. Silinen bir dosyanın geri getirilmesinin bir garantisi yoktur. Bu nedenle yazımıza başlamadan önce, sizler için önemli olduğunu düşündüğünüz; resim, video, belge, mail.. vb gibi verilerinizi en güvenli şekilde yedeklemenizi tavsiye ederim.

Silinen dosyaları geri getirme konusunda bir çok program olsa da bunların pek çoğu işi yaramayan ya da istenilen performansı sağlayamayan programlardır. Eğer siz de bilerek ya da bilmeyerek silmiş olduğunuz bir veriyi geri getirmek için hangi programları kullanabilirsiniz bir göz atalım.

1- Recuva

Veri kurtarma programları arasında il sırada Recuva var. Yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirmek için ücretsiz olarak kullanılabilen bu program ile hafıza kartı ve mp3 player gibi cihazların içeriğini de kurtarabilirsiniz. Recuva’nın verileri kurtarma özelliğinin dışında, silinen veriler içerisindeki hataları düzeltme ve virüsleri temizleme gibi özelliği de bulunmaktadır.

2- Partition Recovery

Veri kurtarma programları arasında en iyi programlar arasında Partition Recovery var. Partition Recovery, bilgisayarda silinmiş olan diskin tamamı ya bir bölümünü geri getirebilen bir programdır. Programı çalıştırdığınızda, program yanıt vermiyor gibi görünse de bir süre bekleyerek işlem sonunda düzeltilen bölümleri sizlere gösterecektir.

3- DMDE Free Edition

Verilerinizi kurtarmanız için size önerebileceğimiz bir başka program da DMDE Free Edition. Her model sürücü türünden veri kurtarmayı sağlayan DMDE Free Edition’ı kullanmak için ilk önce sürücüyü seçiyor ve sonra kurtarmak istediğiniz dosyaları Windows Gezginine benzer bir ara yüzde listelemeye ve içerisinden seçim yapmanıza imkan sağlıyor. Ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalar olsa da, kurtarabileceğiniz veri miktar kısıtlanmıyor.

4- DiskDigger

DiskDigger ile bilgisayarınızda açabileceğinize her türlü veriyi kurtarabilirsiniz. DiskDigger ile hafıza kartı, disket ve harici disk gibi veri depolama araçlarından da veri kurtarma işlemi yapabilirsiniz. Bu program ile pratik bir şekilde, silmiş olduğunuz dosya, resim, müzik ve video gibi verilerinizi kurtarabilirsiniz.

5- Paragon RescueKit 14

Veri kurtarma konusunda kendi sınıfının en iyisi bir program. Diğer sıraladığımız veri kurtarma programları gibi sadece işletim sistemi açıkken değil aynı zamanda işletim sisteminin açılamadığı zamanlarda da veri kurtarma işlemi yapabilmektedir. Hali hazırda sistem çalışıyor iken programı yükleyebilir ve oluşturacağınız ön yükleme medyası ile daha sonra bilgisayarınızda oluşabilecek sorunlardı bu ön yükleme diski sayesinde onarabilirsiniz.

Veri kurtarma işlemleri ile uğraşmamak ve verileriniz güvenliğini riske atmamak için sizin için önemli olan ve olabilecek verileri kalitesine güvendiğiniz depolama araçlarında ya da güvenilir bulut depolama alanlarında yedekleyin. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz programlar her ne kadar bu işte iyi olursa olsun, unutmayın ki bir veriyi geri getirmenin hiçbir zaman garantisi yoktur.

www.haldizweb.com Kurumsal Webtasarım Çözümleri Sakarya

Whatsapp