Sakarya Web Tasarım - Adapazarı Web Tasarım
Telefon
Whatsapp

Cpanel Kimler İçin Gereklidir?

Cpanel Kimler İçin Gereklidir?
cpanel-kimler-icin-gereklidir

Cpanel hosting yönetmek ve sitenizi daha kolay bir şekilde idare etmek için üretilmiş bir kontrol panelidir. Eğer bu panele sahip değilseniz iyi derecede kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Ancak buna sahip olsanız bile her zaman bu kodlamaları yazmak sizleri yoracak ve oyalayacaktır. Bunun yerine satın alacağınız bir Cpanel ile web sitenizi kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. 

Aslında yukarıda gizliden gizliye sorunuzun cevabını vermiş olduk ancak daha açıkça belirtmek gerekirse web sitesi olan herkesin Cpanel kullanması gerekmektedir. bunun yanı sıra webmaster olarak çalışan kimselerin de Cpanel’e sahip olması oldukça önemlidir. 


Nasıl Satın Alabilirim?

Hosting satın aldığınız firma genellikle bu programı da beraberinde sizlere vermektedir. Ancak bazıları bunu ekstra ücretler ile sattıkları için hosting içerisine dahil etmemektedir. İşte bu durumda ne yapacağız diye merak ediyorsanız endişelenmenize gerek yok zira firmamız sizlere satış işlemini gerçekleştirecek ve bu sayede de en kısa süre içerisinde sitenizi yönetmeye başlayacaksınız. 

Bunun için sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. ardından personellerimiz sizler ile ilgilenecek ve gerekli çalışmaları yürüteceklerdir. Eğer bu panel ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilseniz firmamız sizlere yardımcı olacak ve gerekli bilgilendirmelerde de bulunacaktır. 

Cpanel ile Ne Yapabilirim?

Hosting yönetimi konusuna dair birçok husus bu Cpanel ile yapılabilmektedir. Cpanel haricinde piyasada başka emsalleri de bulunmaktadır. Ancak bu emsallerinin yetersiz olduğunu açıkça ifade edebiliriz. Dolayısıyla sizler için en ideal seçenek bu olacaktır. Bu sayede web sitenize özel mail oluşturabilir, site dosyalarınızı yükleyebilir, site trafiğinizi inceleyebilir ve daha birçok işlemi yapabilirsiniz. Sizler de Cpanel lisans satışı yapan firmamız ile iletişime geçerek tüm bunlara en kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Whatsapp